Тайро ультра - Аюрведа в Киеве

Перейти к контенту

Главное меню:

Тайро ультра

Хранилище
Тайро Ультра  (30 кап)  Amma life sciences

Тайро Ультра (30 кап) Amma life sciences

Нейроендокринна система, що нормалізує роботу: щитовидної, підшлункової, вилочкової залоз.

460 ₴ Добавить
 
        Тайро Ультра
Порушення у роботі щитовидної залози
з погляду Аюрведи. Індійська нетрадиційна медицина Аюрведа визнана Всесвітньою організацією охорони здоров'я як ефективна система альтернативної чи народної медицини.

Проблеми із щитовидною залозою зараз є одними з найпоширеніших ендокринних розладів у всьому світі. Пацієнти з патологією щитовидної залози страждають або від гіпофункції або гіперфункції. Гіпофункція зменшує концентрацію циркулюючих гормонів щитовидної залози, а гіперфункція їх збільшує.

Незважаючи на невеликий розмір, щитовидна залоза вважається одним з найважливіших органів ендокринної системи, адже вона прямо чи опосередковано регулює майже всі функції організму, включаючи метаболічну, респіраторну, серцево-судинну, травну, нервову та репродуктивну системи.

В Аюрведі проблема, пов'язана із щитовидною залозою, — це збільшена щитовидна залоза, яка зараз відома як простий зоб (стійке збільшення щитовидної залози, не пов'язане із запаленням чи злоякісним зростанням).

Гіпертиреоз

Згідно з класичними аюрведичними текстами, гіпертиреоз є результатом порушення балансу повітря (вата) та вогню (піта), що регулюють нейрогормональну систему. У традиційній системі медицини лікарі пов'язують гіпертиреоз із постійним психологічним стресом та надмірним виділенням кортизолу з тиреотоксикозом. Крім генетичної схильності, зростання в імунній системі антитіл (іноді їх називають тиреостимулюючими антитілами) імуноглобуліну G (IgG), які впливають на ТТГ-рецептори на залозах, щоб стимулювати вироблення гормону, вважаються основними факторами гіпертиреозу.

У переважній більшості молоді жінки (віком від 20 до 40) страждають на порушення роботи щитовидної залози більше, ніж чоловіки. Причиною цієї відмінності може бути висока циркуляція статевих стероїдів, естрогену та прогестерону. Тиреотоксикоз може загостритися під час вагітності, оскільки хоріонічний гонадотропін людини (ХГЛ), плацентарний гормон, також має ТТГ-подібну активність.

Оскільки проблеми, пов'язані зі щитовидною залозою, впливають на всі системи організму, радять вживати профілактичних заходів, зокрема, коли один або кілька симптомів щитовидної залози впливають на насичення щитовидної залози. Необхідно використовувати достатній обсяг поживних речовин для вироблення необхідної кількості гормонів щитовидної залози.

Якщо є підозра на гіпофункцію залоз, слід уникати заборонених продуктів, наприклад, капусти, цвітної капусти, кормової капусти та ріпи. Слід також отримувати 150 мг/день йоду з їжею та водою, а також споживати фільтровану воду з меншою кількістю хлору та фторидів.

Гіпотиреоз

За Аюрведе, дисбаланс повітря (вайю), слизу або води (капха) та жиру (меда) призводить до збільшення щитовидної залози (галаганда). Згідно з поширеною думкою, найчастіша причина гіпотиреозу – це йододефіцит. Лікарі рекомендують вживати приблизно 150 мг/день йоду для нормальної роботи щитовидної залози; менше 50 мг/день протягом тривалого періоду може спричинити виникнення зоба. Через недостатню кількість йоду в раціоні щитовидна залоза не здатна синтезувати достатню кількість T4 і T3, що призводить до патологічного збільшення циркулюючого ТТГ, а це викликає патологічне збільшення розміру щитовидної залози (простий зоб).

До інших факторів, що призводять до гіпотиреозу, можна віднести стрес, спадковий дефект перенесення йоду щитовидної залози, тиреоглобулін та синтез гормонів, зниження ТТГ або тиреотропін-рилізинг-гормонів (ТРГ) (вторинний або третинний гіпотиреоз відповідно) та перетворення Т4 периферичний опір судин до дії гормонів щитовидної залози, нестача селену та споживання важких металів та пестицидів. Найчастіше це є наслідком розвитку аутоімунних антитіл, які руйнують тканини щитовидної залози за рахунок імунологічного процесу.

Сприяє створенню оптимальних дієтичних умов при
дисфункції щитовидної залози;
гіпотиреоз;
гіпертиреозі.
 
 
Назад к содержимому | Назад к главному меню